Τρίτη, 15 Οκτωβρίου 2013

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΔΡΟΜΟΥ ”ΜΑΡΙΝΟΣ ΖΑΜΠΑΤΗΣ”


ΚΕΡΚΥΡΑ 13 ΟΚΤ 2013

Η οργανωτική επιτροπή Α.Ο. ΚΕΡΚΥΡΑ-ΣΤΙΒΟΣ και Α.Σ.ΑΡΧΙΛΟΧΟΣ εκφράζει τις ευχαριστίες της στους αθλητές/τριες που έλαβαν μέρος στους Αγώνες Δρόμου καθώς και σε όσους συνέβαλαν στην ομαλή και ασφαλή διεξαγωγή τους: ΑΣΤΥΝ. Δ/ΝΣΗ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΤΜΗΜΑ ΤΡΟΧΑΙΑΣ, ΛΙΜEΝΑΡΧΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Γεν. Κλινική "ΑΛΕΞ. ΜΑΣΤΟΡΑΣ", Φ.Ε. ΜΑΝΤΖΑΡΟΣ, Vespa Team of Corfu, ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, και σε όλους τους χορηγούς που στήριξαν τη διοργάνωση αυτή καθώς και το Καφέ Ναυτίλος που φιλοξένησε τις εκδηλώσεις.

Στη κούρσα των 5000μ. νικητής ήταν ο αθλητής Σπύρος Κουλούρης του Α.Ο. ΚΕΡΚΥΡΑ-ΣΤΙΒΟΣ, ο οποίος διένυσε την απόσταση σε 18:10,18. Ο Κοσμάς Ντάφας ήταν δεύτερος με 18:23,63 και ο Θωμάς Νίκας του Α.Ο. ΚΕΡΚΥΡΑ-ΣΤΙΒΟΣ τρίτος με 18:48,18.

Η πρώτη γυναίκα στα 5000μ. ήταν η Μαριλένα Κουλούρη της Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ με 22:46,97 , δεύτερη η Αγαθή Αργυρού του Α.Ο. ΚΕΡΚΥΡΑ-ΣΤΙΒΟΣ με 23:25,83 και τρίτη η Αθηνά Κουλούρη της Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ με 23:45,05.

Οι συμμετοχές σε όλα τα αγωνίσματα έφθασαν τις 240 καθώς επίσης και έξι συμμετοχές των παιδιών των Special Olympics που μας τίμησαν με την παρουσία τους.



600μ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

1. ΘΩΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 6ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:34,60
2. ΝΤΟΥΡΑΧΑΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΗΜ.ΣΧ. Π. ΠΟΛΗΣ 1:35,40
3. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:35,70
4. ΣΛΟΥΜ-ΤΡΑΚΑΣ ΡΑΦΑΗΛ 5ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:36,68
5. ΣΥΦΑΝΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 12ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:38,11
6. ΜΑΝΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΝΑΛΙΩΝ 1:42,32

600μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

1. ΜΟΤΣΕΝΙΓΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΟΡΑΚΙΑΝΑΣ 1:33,87
2. ΤΖΙΒΑΝΙΔΗ ΠΟΛΥΑΝΝΑ 12ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:36,53
3. ΣΕΧΑΤΗ ΣΟΦΗ 2ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:37,74
4. ΚΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 4ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:39,50
5. ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1:39,54
6. ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 4ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ 1:39,58


1000μ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

1. ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3:20,42
2. ΤΖΙΒΑΝΙΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3:21,52
3. ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΟΥ 3:25,44


1000μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

1. ΜΟΤΣΕΝΙΓΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3:43,27
2. ΠΟΛΥΜΕΡΗ ΕΛΙΖΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 4:20,26
3. ΔΟΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 4:20,91

5000μ. ΑΝΔΡΩΝ

1. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 18:10,18
2. ΝΤΑΦΑΣ ΚΟΣΜΑΣ 18:23,63
3. ΝΙΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 18:48,18
4. ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 20:12,70
5. ΣΤΟΪΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 20:47,47
6. ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 20:55,45
7. ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 21:15,80
8. ΜΑΤΣΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 21:17,98
9. ΓΕΡΟΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 21:39,41
10. ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 21:59,45
11. ΜΑΚΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 22:00,30
12. ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 22:06.52
13. ΠΑΠΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 22:08,00
14. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 22:11,04
15. ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 22:28,82
16. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 22:36,04
17. ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 22:39,97
18. ΒΛΑΧΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 22:57,54
19. ΦΑΙΤΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 22:59,66
20. ΜΟΥΡΜΟΥΡΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ 23:00,97
21. ΔΑΦΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 23:06,31
22. ΚΑΝΤΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 23:08,05
23. ΛΑΠΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 23:26,22
24. ΜΑΚΑΝΤΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 23:26,62
25. ΜΠΟΥΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 23:43,55
26. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 23:43,55
27. ΤΣΙΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 23:49,11
28. ΛΟΥΒΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 23:53,68
29. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ ΜΑΡΙΟΣ 24:39,60
30. ΠΟΥΛΙΑΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 24:44,15
31. ΚΟΥΤΣΟΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 25:03,62
32. ΦΑΓΟΓΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 25:07,68
33. ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 25:08,81
34. ΧΕΙΜΑΡΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 25:20,65
35. ΜΟΛΥΒΑΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 25:21,46
36. ΤΡΟΥΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 25:25,95
37. ΤΣΑΛΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 26:09,55
38. ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26:23,32
39. ΡΑΥΜΟΝΔΗΣ ΑΚΗΣ 26:24,52
40. ΤΡΑΝΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 26:26,49
41. ΧΑΝΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 26:28,17
42. ΦΩΤΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 26:29,00
43. ΜΟΥΡΑΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 26:57,50
44. ΦΑΪΤΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 27:11,68
45. ΤΣΙΡΙΜΙΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 27:32,55
46. SHERWIN TOLENTINO 27:33,64
47. ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 27:54,76
48. ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 27:56,20
49. ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 27:59,37
50. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 27:59,38
51. ΛΟΥΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 28:33,36
52. ΑΡΜΟΥΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 28:39,27
53. ΓΙΟΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 28:41,83
54. ΓΑΡΝΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 28:42,63
55. ΜΕΓΓΙΣΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ 28:43,53
56. ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 28:44,53
57. ΚΡΟΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 28:44,53
58. ΡΕΝΤΖΕΛΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 28:45,49
59. ΓΙΟΥΡΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 28:45,72
60. ΠΑΪΠΕΤΗΣ ΔΟΝΑΤΟΣ 28:46,19
61. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 29:06,27
62. ΑΡΑΘΥΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29:38,04
63. ΣΚΛΗΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29:57,86
64. ΠΙΕΡΡΟΣ ΘΩΜΑΣ 30:15,72
65. ΡΟΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 31:04,47
66. ΣΗΦΑΝΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 31:08,02
67. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΡΣΕΝΗΣ 31:14,05

5000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 22:46,97
2. ΑΡΓΥΡΟΥ ΑΓΑΘΗ 23:25,83
3. ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΑΘΗΝΑ 23:45,05
4. ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΥ ΑΘΗΝΑ 25:06,43
5. ΣΑΒΒΑΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 26:01,00
6. ΤΑΒΛΑΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 26:03,45
7. ΑΝΘΗ ΣΟΦΙΑ
8. ΠΑΓΙΑΤΑΚΗ ΝΟΠΗ
9. ΚΟΥΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ
10. ΚΑΣΦΙΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
11. ΣΚΑΦΙΔΑ ΜΑΡΙΑ
12. LIEZI ALMERO

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου